Jeżeli planujemy sprzedaży mieszkanie lub dom i nie chcemy  samodzielnie zajmować wszystkimi związanymi z tym aktywnościami i formalnościami,  możemy i powinniśmy poprosić o pomoc wyspecjalizowane w tego typu działaniach agencje pośredniczące w sprzedaży nieruchomości. Jak jednak  wybrać  biuro nieruchomości  aby nie mieć pewność, że  z jego pomocą uda nam się korzystnie sprzedać na nasze mieszkanie lub dom?

Jeżeli mamy taką możliwość popytajmy znajomych, którzy sprzedawali w ostatnim czasie swojej lokale. Zaufanie w tej branży to jedna z podstawowych wartości,  dlatego w poszukiwaniach biur nieruchomości powinny oprzeć się przede wszystkim na poleceniach osób które za pośrednictwem dalej agencji sprzedały swojej nieruchomości. Możemy również prześledzić mnie oferowane przez daną agencję czy dane biuro nieruchomości  oferty mieszkań lub domów i zobaczyć, w jaki sposób są one przygotowane oraz czy lokale będące w portfolio danej agencji czy biura rzeczywiście cieszą się w sieci dużą popularnością, przykład http://www.nieruchomosciarka.pl.

Jak sprawdzić w sieci usługi konkretnego biura czy agencji nieruchomości?

Najprostsze co można zrobić zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy z konkretnym biurem lub agencją nieruchomości, to oczywiście prześledzenie czy też sprawdzenie ofert, jakie dana agencja wystawia na swoich stronach internetowych oraz na portalach ogłoszeniowych. Jeżeli mamy jakieś zastrzeżenia co do sposobu prezentacji danych mieszkań,  powinniśmy prawdopodobnie szukać agencji lub biura które jest w stanie lepiej i bardziej atrakcyjnie przedstawić potencjalnym nabywcom określone lokale.

Zwracajmy szczególną uwagę na jakość zamieszczonych zdjęć i fotografii. Jeżeli dane biuro nieruchomości współpracuje na stałe z doświadczonym fotografem wnętrz z całą pewnością będzie w stanie dużo lepiej pokazać na zdjęciach wszystkie walory danego lokalu a co za tym idzie dużo łatwiej będzie takie mieszkanie czy taki dom sprzedać. Jeżeli Natomiast zdjęcia  nieruchomości w których sprzedaży pośredniczy dane biuro są marnej jakości, prawdopodobnie nie możemy liczyć na w pełni profesjonalną obsługę w takiej agencji i powinniśmy szukać kogoś kto zapewni nam lepszą jakość oferowanych usług.